Atrakcje dla Seniorów w ramach kolejnej edycji programu Aktywni+

W dniach 23 – 25 sierpnia w ramach programu „Senior dla seniora” odbył się zjazd aktywizacyjny w Olsztynie, w ramach kolejnej edycji programu Aktywni+. Program zjazdu zapewnił Seniorom szereg atrakcji aktywizujących ich społecznie oraz fizycznie. Rozpoczęliśmy od seansu filmowego w Kinie Studyjnym OKF „ILUZJA” pod nazwą „Każdy wie lepiej”, polskiej pełnej humoru i wzruszeń komedii opowiadającej o relacjach w rodzinie.

Kolejnego dnia odbył się wykład i warsztat z zakresu żywienia, który poprowadziła dla nas specjalista dietetyk Karolina Szostkiewicz. Wykład zaciekawił swoją tematyką Seniorów, a warsztaty z przyrządzania prostych i zdrowych posiłków rozszerzyły codzienne menu naszych Seniorów.

Tego dnia gościliśmy również kwartet wokalny, który zmobilizował naszych Seniorów do śpiewania oraz wspólnego biesiadowania i integracji.

Na koniec naszego zjazdu, seniorzy odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienia Chorych oraz dzięki przewodnikowi poznali historię tego miejsca. Wycieczka została zorganizowana, jako odpowiedź na propozycję Seniorów, którzy aktywnie włączali się w organizację zjazdu.

Zjazd to nie jedyna forma aktywizacji seniorów. Seniorzy spotykają się w swoich senioralnych grupach samopomocowych, które działają lokalnie. W ramach spotkań organizowane mają zajęcia z zakresu aktywności fizycznej, umysłowej i społecznej oraz wspólne wyjścia kulturalne.

Wszystkie działania dofinansowane zostały ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+”.