Zjazd seniorów w ramach programu „Senior dla seniora”

W dniach 15-17 czerwca 2020 r. odbył się zjazd seniorów w ramach programu „Senior dla seniora”.  Miał on miejsce w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza”, które znajduje się w Olsztynie.
Podczas zjazdu odbywały się ciekawe prelekcje, seniorzy mogli dowiedzieć się m.in. jak dbać o swoje bezpieczeństwo dzięki ciekawemu wykładowi częstochowskich policjantów. Gościem był również rehabilitant, który poprowadził prezentację na temat zdrowej aktywności fizycznej dla osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami. Seniorzy mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panią dietetyk, dzięki czemu poznali mnóstwo zdrowych i smacznych przepisów.
Beneficjenci programu czas spędzali aktywnie, od leśnych spacerów nordic walking po wędrówki ruinami zamku w Olsztynie. Czas umilany był grą na gitarze i wspólnym śpiewem.
Seniorzy nie kryli zadowolenia dla każdego z nich była to odskocznia od codzienności oraz możliwość zawarcia nowych ciekawych znajomości.